Obrazi turizma | Blaž Veber: Bled obišče več kot 150 držav

  • Domov
  • Novice
  • Obrazi turizma | Blaž Veber: Bled obišče več kot 150 držav

Obrazi turizma je podcast, ki je nastal v okviru 30. obletnice UP FTŠ Turistice. Razkriva zgodbe in izkušnje strokovnjakov ter predanih delavcev turističnega gospodarstva. Gostje razkrivajo zakulisje te dinamične panoge, ki povezuje ljudi, kulture in kraje. Vsaka epizoda ponuja edinstven vpogled v svet turizma skozi osebne pripovedi in dragocene izkušnje.

Blaž Veber, prvi mož blejskega turizma, je eden tistih, ki se lahko pohvali s šolanjem na Turistici. Pa tudi z vlogo Kekca v Kekčevi deželi, kar je bil njegov začetek dela v turizmu. Kot gost podcasta Obrazi turizma je izpostavil, katere deležnike v turizmu največkrat (po krivem) spregledamo, s kakšnimi izzivi se sooča Bled, kdo vse je potreben pri grajenju turistične ponudbe na destinaciji in zakaj bi morali Bled obiskati spomladi in jeseni. No, z Ano sta za večno razrešila tudi vprašanje, ali so Gorenjci »škrti«.

Podcast vodi študentka Ana Šenk.

Pogovor je bil organiziran v okviru projekta Zelena, digitalna in vključujoča Univerza na Primorskem (GDI UP).


Projekt sofinancirata Republika Slovenija, Ministrstvo za visokošolstvo, znanost in inovacije, in Evropska unija – NextGenerationEU. Projekt se izvaja skladno z načrtom v okviru razvojnega področja Pametna, trajnostna in vključujoča rast, komponente Krepitev kompetenc, zlasti digitalnih in tistih, ki jih zahtevajo novi poklici in zeleni prehod (C3 K5), za ukrep investicija F. Izvajanje pilotnih projektov, katerih rezultati bodo podlaga za pripravo izhodišč za reformo visokega šolstva za zelen in odporen prehod v Družbo 5.0: projekt Pilotni projekti za prenovo visokega šolstva za zelen in odporen prehod.