- Ko študent odda prošnjo v ŠISu, je prošnji dodeljen status predlagana.
- Referat za študente prošnjo pregleda. V kolikor je potrebna dopolnitev, pozove študenta, v kolikor je prošnja formalno popolna, prošnjo sprejme. Status prošnje se spremeni v sprejeta.
- Po obravnavi prošnje s strani pristojnega organa fakultete se status prošnje spremeni v zaključena. Študent lahko znotraj oddane prošnje prebere utemeljitev o odločitvi. Do sklepa oz. odločbe dostopa v zavihku Dokumenti (znotraj posamezne prošnje).
- POZITIVNO REŠENA PROŠNJA: študentom, ki bodo imeli pozitivno rešeno prošnjo, bo odprt vpisni list (študent bo o odprtem vpisnem listu obveščen preko e-pošte),
- NEGATIVNO REŠENA PROŠNJA: študenti, ki bodo imeli negativno rešeno prošnjo, bodo imeli vpogled v odločbo v ŠISu, poslana pa jim bo tudi na domači naslov.
Popolne prošnje, ki bodo pravočasno oddane, obravnava Komisija za študentske zadeve UP FTŠ Turistica na svojih rednih sejah, in sicer:
- prošnje, ki bodo v ŠIS oddane do 22.08.2024 bo obravnavala na redni seji 29.08.2024,
- prošnje, ki bodo v ŠIS oddane do 24.09.2024 bo obravnavala na redni seji 25.09.2024.
Komisija za študentske zadeve NE BO OBRAVNAVALA:
- nepopolnih prošenj: prošenj, ki so nepopolno izpolnjene ali nimajo priloženih ustreznih dokazil, v kolikor so pri vrsti prošnje potrebna (prošnja za podaljšanje statusa študenta ter prošnja za pogojno napredovanje v višji letnik),
- prepozno oddanih prošenj: prošnje, ki bodo oddane po roku, ki bo objavljen pod obvestili v ŠISu.
Študent lahko v ŠISu odda le ENO izmed naslednjih prošenj (skupina prošenj: PROŠNJE ZA VPIS, izberete ustrezno prošnjo).
Prošnja za vpis v višji letnik brez opravljenih študijskih obveznosti:
Študent se lahko izjemoma vpiše v višji letnik, tudi če ni opravil vseh obveznosti, določenih s študijskim programom za vpis v višji letnik, kadar ima za to opravičene razloge, kot npr.: materinstvo, daljša bolezen, izjemne družinske in socialne okoliščine, priznan status osebe s posebnimi potrebami, aktivno sodelovanje na vrhunskih strokovnih, kulturnih in športnih prireditvah, aktivno sodelovanje v organih univerze.
Študent mora za vpis v višji letnik brez opravljenih študijskih obveznosti oddati prošnjo v svojem ŠISu. Pod utemeljitev na kratko zapiše zakaj ni opravil študijskih obveznosti.
Priloge: Prošnji mora priložiti ustrezna dokazila s katerimi izkazuje razloge, ki jih je navedel v utemeljitvi.
Podaljšanje statusa študenta:
V skladu z Zakonom o visokem šolstvu (70. člen.) lahko študent v času študija zaprosi za podaljšanje statusa študenta, vendar največ za eno leto in mora zato imeti upravičene razloge.
Študent mora za podaljšanje statusa v ŠISu oddati prošnjo za podaljšanje statusa študenta ter v utemeljitev zapisati, da želi podaljšati status ter razloge zakaj želi podaljšati status študenta.
Priloge: Prošnji mora priložiti ustrezna dokazila s katerimi izkazuje razloge, ki jih je navedel v utemeljitvi.
Ponovni vpis v letnik
Študent, ki ni opravil vseh obveznosti, določenih s študijskim programom za vpis v višji letnik, lahko, ob upoštevanju določil Zakona o visokem šolstvu, v času študija enkrat ponavlja letnik.
Pogoji za ponavljanje letnika so navedeni v predstavitvenih podatkih posameznega študijskega programa (glej rubriko Napredovanje po programu in dokončanje študija) na spletni strani fakultete.
Študent mora za koriščenje ponovnega vpisa v ŠISu oddati prošnjo za ponovni vpis v letnik.
Priloge: Niso potrebne.
!! POMEMBNO !! Komisija za študentske zadeve bo, v kolikor oddana prošnja študenta ne bo odobrena, avtomatsko obravnavala naslednjo najugodnejšo rešitev vpisa za študenta.
Študent lahko prošnjo odda preden prejme vse izpitne rezultate. V kolikor po prejemu rezultata izpolnjuje pogoje za redno napredovanje v višji letnik, prošnjo umakne in o umiku prošnje obvezno obvesti Referat za študente.
|
PRIMER:
Študent odda prošnjo za pogojni vpis v višji letnik. Komisija prošnji ne ugodi in hierarhično obravnava naslednjo najugodnejšo rešitev vpisa za študenta, tj. podaljšanje statusa študenta.
V kolikor ima študent pravico do koriščenja podaljšanja statusa študenta, se študentu omogoči ta vrsta vpisa. V kolikor pa tudi ta možnost vpisa ni izvedljiva, se študentu omogoči ponovni vpis, v kolikor te pravice še ni izkoristil. V kolikor je študent izkoristil tudi pravico do ponovnega vpisa, bo v naslednjem letu pavzer (glej rubriko Pavziranje).
Prošnja za vzporedni vpis
Prošnjo za vzporedni vpis oddajo študenti UP FTŠ Turistica, ki želijo vzporedno študirati. Pogoj za vzporedni vpis je minimalna povprečna ocen 8, opravljeni pogoji za vpis v višji letnik ter pozitivno rešena prošnja za vzporedni vpis.
Več informacij o oddaji prijave za vzporedni vpis, prejme študent v vsakoletnem razpisu za vpis: https://www.turistica.si/si/studij/bodoci-student/