Gostovanje dr. Irene Weber na Kitajskem

Dr. Irena Weber je med 24. 5. in 17. 6. 2023 gostovala na Kitajskem, in sicer na povabilo Univerze v Ningboju, kjer se je udeležila 6. seminarja iniciative Pas in Pot (Belt and Road) na temo Visokega izobraževanja v turizmu in predstavila prispevek z naslovom Uses of Art in Tourism Education. S predstavniki Univerze je imela več delovnih srečanj o možnostih sodelovanja med Univerzo v Ningboju in Univerzo na Primorskem. Na seminarju za podiplomske študente je izvedla predavanje z naslovom Tea and hospitality: European-Chinese dialogue and UNESCO intangible heritage.   

V sklopu potovanja je imela dr. Weber v Šanghaju delovni sestanek z novim dekanom, prodekanjo in direktorjem partnerske institucije SUIBE: Chunlei Huangom, Qinqin Ye in Zhaokunom Zhangom. Predstavili so novosti, ki so se zgodile v zadnjih petih letih v sestavi in programih SUIBE. Pogovori so tekli tudi v okviru načrtov za nadaljnje sodelovanje na področju mobilnosti, skupnih raziskav in objav. Izkazali so veliko zanimanje za povezovanje študentov v posebnih nalogah in izzivih, ki bi bili osredinjeni na trajnostni turizem in nesnovno dediščino.

V Pekingu je imela dr. Webrova delovni sestanek s profesorico Yehong Sun iz Tourism College, Beijing Union University, ki je predstavila tekoči projekt raziskave kulture čaja v Guandongu in izrazila veliko zanimanje za sodelovanje na področju trajnostnega turizma in kulturne dediščine, Erasmus izmenjave in skupnih projektov ter objav. 

Temo kulture čaja in kitajskega vpisa te kulture na seznam nesnovne dediščine UNESCO je dr. Irena Weber raziskovala v hotelih in čajnicah v Ningboju, Šanghaju, Pekingu in v nacionalnem muzeju ob Zahodnem jezeru. 


V okviru obiska je bil predstavljen tudi projekt Zelena, digitalna in vključujoča Univerza na Primorskem (GDI UP): https://www.upr.si/si/o-univerzi/gdi-up/.